veřejnost – najdi na obrázku technické obory

Najděte na obrázku všechny technické dovednosti.

V rámci projektu Technických Mateřských škol, jsme zpracovali Metodiky pro 5 oblastí techniky a technologie: doprava, stavebnictví, chemie, biotechnologie, či hudba a akustika.

 V každé metodice se autoři zaměřili na určité oblasti, ve kterých připravili návody na experimenty a na výrobu tematických modelů.

Pro snazší pochopení jsme tyto návody, příklady a vysvětlení zpracovali do 60 digitálních příběhů, které jsou volně ke stažení pro zájemce na naší multimediální Dětské technické encyklopedii.

Některé z vysvětlovaných technických dovedností jsme schovali do přiloženého obrázku. Kluci a holčičky na obrázku právě dělají některou z dovedností či experimentů z výše uvedených oborů (ale dělají i operace z kapitoly „Základní technické dovednosti). Zkrátka něco z toho, co v rámci Projektu Technických MŠ učíme.

Dokážete jednotlivé situace na obrázku přiřadit ke konkrétní aktivitě, či práci, o které digitální příběhy vyprávějí?

Pokud ano, napište nám správnou odpověď ve tvaru:
postavička ta a ta dělá to a to a to je spojené s touto aktivitou, experimentem či výrobou tohoto předmětu“.

Např.: Na obrázku jsou vidět dvě postavičky táhnoucí nákladní vůz (s cihlami a s hlínou), byť každý patří do jiné čety a dělá aktivitu spadající do jiné metodiky – znázorňuje to výrobu modelu auta z balzy.

 

Soutěžící, kteří najdou nejvíce takto skrytých aktivity, získají v soutěži o nejlepšího externího spolupracovníka 20 bodů (což se rovná 4 zaslaným novým příkladům, či experimentům).

Nápověda: postavičky patřící do jedné metodiky mají stejné kombinézy.

 

Název podkladu Obrázek ke stažení [jpeg]
Originální obrázek [1957 x 1201 px]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>